Wyrowisko Dragonwinch 2016

25 czerwca wzięliśmy udział w imprezie Wyrowisko Dragonwinch 2016 w składzie Aga i Grześ.

Rajdy Sasquatch Team w tym sezonie to istna sinusoida. Zlot Suzuki - klapa, 8H Mini Marathon - super, Wyrowisko - klapa.

Sasquatch Team Wzloty i upadki

Wyrowisko to taka impreza, podczas której największą frajdę sprawia zbieranie pieczątek. Jest ich sporo i sposób ich zdobywania jest bardzo zróżnicowany - dla każdego coś trudnego. 

Nie zdobyliśmy ani jednej.

Otóż, przed wyjazdem na trasę według roadbooka, drużyny mają za zadanie pokonać odcinek specjalny. Czas uzyskany na OS-ie ma znaczenie przy ustalaniu klasyfikacji końcowej. 

Piaszczysty odcinek specjalny zupełnie nam nie wyszedł. Prowadziła Aga, która po całej masie błędów i dziwnych manewrów zakończyła przejazd w połowie trasy … na drzewie. Ten bardzo widowiskowy sposób zakończenia przejazdu połączył się niestety z urwaniem krzyżaka. W ten oto sposób zakończyliśmy rajd, na który czekaliśmy cały sezon. Nie możemy odżałować straconej szansy na dobrą zabawę. Samurai jest już w dobrych rękach w bielskim Samurai-Serwis 4x4, a my staramy się wyciągnąć wnioski z tej przygody. 

Nasz krótki przejazd możecie obejrzeć w poniższym klimatycznym filmiku.

Z całej imprezy mamy na pamiątkę zdjęcia (z galerii Wyr4x4 na FB).

Nasz udział w Wyrowisku w telegraficznym skrócie wygląda tak:

 

 

Co nas ominęło

Wyrowisko to impreza z rozmachem - 105 załóg, pięć klas: Extreme Mechanik, Extreme Elektryk, Turystyk Pro, Turystyk i Quady. Oglądnijcie dwie relacje z imprezy (przygotowane przez TKB Dolsat) by zrozumieć dręczący nas niedosyt. Sasqatch Team pojawia się w pierwszym filmie około 2:20 - tak, znowu nas holują :-/ , oraz w drugim fllmie - około 15:15 - uwieczniono spotkanie z drzewem. 

Ekstremalnie było nawet w klasie turystycznej. Trudne podjazdy, bagnisty teren, piach i punkty, do których dotarcie wymagało niezwykłych umiejętności i często pomocy wyciągarek. Za nami kolejna edycja Wyrowiska organizowanego przez bełchatowską grupę offroadową WYR 4x4. Impreza przyciąga miłośników rajdów w ciężkim terenie z całego kraju. Na starcie stanęła ponad setka załóg.

Bonus

Ku pokrzepieniu serc, pożyjmy trochę wspomnieniami - poniżej film z zeszłorocznej, jesiennej edycji Wyrowiska, podczas której OS poszedł nam całkiem dobrze.

 

 

Nadchodzące imprezy